Nie wiem skąd tyle pozytywnych recenzji, nostalgia chyba mocno przysłoniła ludziom oczy. Sam jestem wielkim fanem serii Gothic, ale niestety Remake na ten moment to jest totalne dno, wątpię z resztą żeby się to kiedykolwiek zmieniło, bo bugi załatasz, ale mechanik już raczej nie przerobisz.
Niestety ten Remake to bug na bugu. Postacie które po wczytaniu pojawiają się na dachach budynków, strażnicy w nocy pojawiający sie znikąd, glitche na nieskończoną ilość pieniędzy. Nie chce nawet zaczynać mówić o optymalizacji, która jest na niskim poziomie, wczytywanie się gry za każdym razem to męka, bo gra od nowa zaczytuje modele i tekstury, przez co po wczytaniu masz około 3-4 sekund zawieszania się gry.
Nie wiem po co jest zrobiona minigra dotycząca otwierania skrzynek, zamiast zwykłych kombinacji prawo-lewo mamy jakieś przekładki, które pomiędzy sobą przeskakują. Ja rozumiem że można się nauczyć lepszego otwierania zamków, tyle że to kosztuje chore sumy, które najlepiej wydać gdzie indziej na starcie gry. Dodatkowo jednym z zadań na samym starcie gry jest otworzenie skrzynie, aby dostać poparcie u cieni. Good Luck z ogarnianiem tej kombinacji ręcznie, bo do tego potrzeba chyba odpalić excela, albo robić notatki na kartce, a i tak zajmie to około 20 minut.
Walka oczywiście zrobiona na kropelkę, to jest lekko ulepszony Elex, gdzie Elexowi lekkie ulepszenie nie jest w stanie pomóc. Niestety niekiedy postać robiąc atak przesuwa się do przeciwnika o 2-3 metry, czasami w ogóle się nie rusza. To samo ze stworami, jeden atak robi w miejscu, następny przesuwa go w Twoją stronę o jakieś 5-7 metrów. Walka w tej grze to dramat.
Dubbing niekiedy na dobrym poziomie, ale niestety Bezi brzmi jaki mówił kwestie z reklamy płatków śniadaniowych, jakby rozmawiał z dziećmi.
Mechanika okradania oczywiście nie działa na NPC w nocy, nie wiem czemu, bo tak. Dodatkowo NPC mają kompletnie rozwalone AI, raz stoją jak widły w wiadomo czym, raz zaatakują nawet kiedy nie mają powodu, do tego widzą przez ściany.
Generalnie gra z kosza, jedyne co jest w niej ładne, to grafika i projekt otoczenia, co też niekiedy kuleje przez różne dziwnie ustawione elementy otoczenia. Nie polecam kupować jak nie jesteś dużym fanem, a jak nim jesteś to też polecam się wstrzymać, żeby chociaż trochę naprawili tę grę, bo daleka ona jest od stanu gotowej gry. 7 lat psu w d.. niestety to jest za mało czasu, żeby zrobić remake już gotowej gry.
Nie pozdrawiam twórców, którzy nadają się to tarcia chrzanu co najwyżej, lepiej niech zostaną przy robieniu mobilek, a gry na PC zostawią komuś, kto się na tym zna.
-
Dobra grafika
-
Słabe oświetlenie
-
Niedziałające AI
-
Ogólnie gra w której praktycznie nic nie działa porządnie